Informacja dotycząca Rewitalizacji Gminy Miejskiej Dynów

24 lutego 2016 roku Rada Miasta Dynowa przyjęła między innymi Uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji, tym samym Gmina Miejska Dynów rozpoczęła pracę nad opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Dynów.

Gminny Program Rewitalizacji umożliwi władzom samorządowym oraz innym uprawnionym beneficjentom pozyskać środki finansowe między innymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Rewitalizacja to proces wieloletni, prowadzony we współpracy z lokalną społecznością i na jej rzecz.

9 października 2015 r. sejm przyjął ustawę o rewitalizacji, gdzie zdefiniowano ją jako proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania wpływające na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeń oraz gospodarkę.

Gminny Program Rewitalizacji będzie podstawowym narzędziem prowadzenia rewitalizacji, zapewniając jej kompleksowość oraz działania w ścisłej współpracy ze społecznością lokalną.

Program rewitalizacji powinien ujmować działania w sposób kompleksowy (z uwzględnieniem projektów rewitalizacyjnych, współfinansowanych ze środków unijnych oraz innych publicznych lub prywatnych) tak, aby nie pomijać aspektu społecznego, gospodarczego, przestrzenno-funkcjonalnego,  technicznego czy środowiskowego związanego zarówno z danym obszarem, jak i jego otoczeniem. Szczegółowe informacje na temat przebiegu prac nad programem oraz planowanych konsultacji społecznych umieszczane będą na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dynowie – www.dynow.pl