Rozbudowa i przebudowa budynku Przedszkola Miejskiego w Dynowie

Projekt: „Rozbudowa i przebudowa budynku Przedszkola Miejskiego w Dynowie”

W dniu 12 stycznia 2016 r. Gmina Miejska Dynów, w odpowiedzi na ogłoszony nabór w ramach osi priorytetowej VI – Spójność przestrzenna i społeczna, Działanie 6.4 Infrastruktura edukacyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, złożyła do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie projektu pn.: „Rozbudowa i przebudowa budynku Przedszkola Miejskiego w Dynowie”.

Projekt przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną  i został wybrany przez Zarząd Województwa Podkarpackiego do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

30 marca 2017 r. Burmistrz Miasta Dynów – Zygmunt Frańczak, przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy – Renaty Potocznej podpisali umowę o dofinansowanie niniejszego projektu.

Przedmiot Projektu

Przedmiotem niniejszego projektu jest poprawa stanu dydaktycznej infrastruktury przedszkolnej w Przedszkolu Miejskim w Dynowie poprzez rozbudowę o segment kubaturowy przeznaczony na cele dydaktyczne i przebudowę istniejącego obiektu na potrzeby realizacji wychowania przedszkolnego wynikające z podstawy programowej dla przedszkoli.

W zakres przedmiotowej inwestycji wchodzą następujące zadania:

Zadanie 1. Rozbudowa istniejącego przedszkola z niezbędną infrastrukturą:

• roboty przygotowawcze i ziemne;
  • wykonanie fundamentów i elementów konstrukcyjnych budynku,
  • wykonanie konstrukcji I, II i III kondygnacji (parteru, 1 piętra i użytkowego poddasza),
  • wykonanie konstrukcji dachu;
  • wykonanie pokrycia dachu i obróbek blacharskich oraz 4 szt. lukarn,
  • wykonanie ścianek działowych i montaż stolarki okiennej i drzwiowej;
  • wykonanie tynków wewnętrznych, okładzin i malowania;
  • wykonanie posadzek i podłóg;
  • wykonanie elewacji;
  • wykonanie płytki odbojowej, dojścia do wiatrołapu, pochylni dla niepełnosprawnych, wykończenia zewnętrznego,
  • wykonanie instalacji użytkowych: wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej;    wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania z wymianą kotła na kondensacyjny gazowy; wewnętrznej instalacji elektrycznej; instalacji odgromowej; przyłącza kanalizacji deszczowej; budowa przyłącza wodociągowego; budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej.

Zadanie 2. Przebudowa istniejącego przedszkola:

• przebicia nowych otworów okiennych w elewacjach: południowej północnej, na I i II kondygnacji,
  • przebicia otworu drzwiowego ( w miejscu istniejącego okna) w ścianie elewacji zachodniej, na I kondygnacji,
  • przebudowy połaci zachodniej dachu,
  • wykonanie przejścia (dla zamontowania drzwi p.poż.) pomiędzy poddaszem nieużytkowym a holem na III kondygnacji cz. rozbudowanej,
  • przebudowy trzonów kominowych zlokalizowanych w połaci zachodniej w związku ze zmianą jej konstrukcji i nachylenia,
  • prace adaptacyjne na poszczególnych kondygnacjach.

Wartość projektu ogółem: 1 178 921,46 PLN,
dofinansowanie ze środków UE 85 %: 977 077,17 zł,

wkład Gminy Miejskiej Dynów:  201 844,29 zł.

Wartość projektu ogółem (po przetargu): 1 375 396,17 PLN,
dofinansowanie ze środków UE 85 %: 977 077,17 zł,

wkład własny wraz z kosztami niekwalifikowanymi Gminy Miejskiej Dynów:  398 319,00 zł.

Planowany termin realizacji: 2017-2018

Cele Projektu:

Celem bezpośrednim projektu jest:

• zwiększenie dostępności oraz podniesienie jakości wychowania i edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Miejskiej Dynów.

Do celów ogólnych projektu należą:

• zniwelowane ryzyko wykluczenia społecznego spowodowanego dysproporcjami
    w dostępie do wysokiej jakości usług wychowania i edukacji przedszkolnej;
  • poprawa szans rozwojowych dzieci z obszaru Gminy Miejskiej Dynów.

PLAKAT INFORMACYJNY PROJEKTU