Aktualności

102. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

102. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

Zgodnie z zaleceniami wynikającymi z panującego obecnie stanu epidemiologicznego nie możemy, jak co roku, zorganizować uroczystości patriotycznych w szerokim wymiarze, jak to zawsze czyniliśmy. W związku z tym, w tym roku uroczyste obchody 11 listopada będą ograniczone do niezbędnego minimum.

Ze względu na wyjątkowy stan po raz pierwszy od wielu lat ulicami miasta nie przejdzie z dynowskiego rynku uroczysty przemarsz mieszkańców do kościoła oraz nie odbędą się inne wydarzenia kulturalne związane z obchodem święta.

Jedynie w dniu 11 listopada o godz.11.00 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Dynowie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Osoby uczestniczące w uroczystości prosimy o zachowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi władz państwowych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Dynowa do uczczenia tego ważnego Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag. Niech ten gest będzie symbolem i dowodem obywatelskiej mobilizacji i odpowiedzialności za Ojczyznę.

Burmistrz Miasta
Zygmunt Frańczak