Będzie dalsza rozbudowa miejskiej rozdzielczej sieci wodociągowej w Dynowie!

Burmistrz Miasta Dynów Zygmunt Frańczak wraz ze Skarbnikiem Gminy Renatą Potoczną w dniu 28 lutego br. podpisali umowę na dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej na budowę i przebudowę miejskiej rozdzielczej sieci wodociągowej – etap II i doposażenie miejskiej stacji uzdatniania wody w Dynowie.

Przedmiotem projektu jest budowa miejskiej rozdzielczej sieci wodociągowej – etap II, zakup wyposażenia do miejskiej Stacji Uzdatniania Wody w Dynowie oraz wykonanie monitoringu studni głębinowych. Planowana do wykonania inwestycja polegać będzie na rozbudowie istniejących na terenie miasta Dynów sieci wodociągowych magistralnych oraz sieci wybudowanej w ramach pierwszego etapu rozbudowy.

Rozbudowa będzie realizowana w 3 rejonach miasta. Rejon I obejmuje ulice: Strażacką, Zieloną, Wąską, Piłsudskiego od nr 1 strona prawa do skrzyżowania z ul. Wąską, rejon II – obejmuje osiedle domów jednorodzinnych przy ul. Polna – Stawiska (ulice: Polna, Stawiska, Bławatkowa, Słoneczna, Ogrodowa) oraz zabudowania przy ul. Grunwaldzkiej, ul. Błonie, rejon III – ul. ks. Józefa  Ożoga oraz osiedle domów jednorodzinnych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (ulice: Plebańska, Sienkiewicza, Konopnickiej, Skargi, Słowackiego, Witosa, Matejki, Sobieskiego).

W ramach projektu powstanie sieć wodociągowa o długości 8,748 km, która pozwoli zapewnić dostęp do wysokiej jakości wody pitnej 339 mieszkańcom Dynowa.

Zakres projektu obejmuje  budowę sieci wodociągowej, natomiast przyłączenie się do sieci będzie po stronie mieszkańców.

Całkowita wartość projektu to ponad 2 878 000 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi prawie 2 mln zł.

Projekt pn. „Budowa i przebudowa miejskiej rozdzielczej sieci wodociągowej – etap II