Gmina Miejska Dynów otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” w kwocie 27 884,00 zł. Przyznane środki finansowe w formie dotacji celowej przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla uczniów w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Dynowie i Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Dynowie z oddziałem przedszkolnym.

Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, zabytków kultury i historii, środowiska przyrodniczego, osiągnięć naukowych oraz tradycji.