Gmina Miejska Dynów uzyskała dofinansowanie na wsparcie nauki zalnej w ramach projektu "Zdalna szkoła+"

Gmina Miejska Dynów po raz drugi uzyskała dofinansowanie na wsparcie nauki zdalnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach, tym razem w ramach projektu „Zdalna szkoła+”.

Celem projektu było wsparcie realizacji podstawy programowej w formie nauki zdalnej poprzez zapewnienie dostępu do sprzętu dla najbardziej potrzebujących uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+). Pomoc była kierowana do uczniów pochodzących z rodzin znajdujących się  w trudnej sytuacji materialnej, mających techniczne problemy z uczestnictwem w edukacji w warunkach stanu epidemii koronawirusa.

Uzyskane przez Gminę Miejską wsparcie finansowe w kwocie 54.986,00 zł zostało przeznaczone na zakup 19 laptopów wraz z oprogramowaniem i zestawem słuchawkowym, które trafiło do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Dynowie oraz do Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie, a następnie do uczniów.