Aktualności

Informacja dla mieszkańców biorących udział w projekcie „Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii ..."

Informacja dla mieszkańców
biorących udział w projekcie  „Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii na terenie Gminy Dubiecko, Gminy Krzywcza, Gminy Miejskiej Dynów i Gminy Bircza”

Szanowni Państwo!

Informujemy, że zakończono już etap zbilansowania uczestników projektu u wszystkich partnerów: Gminy Dubiecko, Gminy Krzywcza, Gminy Miejskiej Dynów i Gminy Bircza. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji do  przetargu, który będzie ogłoszony we wrześniu br. Planowane wyłonienie wykonawcy w rozstrzygnięciu przetargu potrwa do grudnia 2020 r. W związku z tym, prace montażowe  rozpoczną się w następnym roku.

Planowane rozpoczęcie prac montażowych  określa się  na I kwartał 2021 roku, a zakończenie na sierpień 2021 roku. Dlatego osoby, które zapisały się na kotły na biomasę, powinny zaplanować zakup opału do posiadanego obecnie pieca CO. Powyższy harmonogram może ulec zmianie i zależy od procedury przetargowej, która może ulec wydłużeniu lub skróceniu.

Ponadto informujemy, że  w trybie ciągłym do odwołania prowadzony jest nabór uzupełniający do projektu w zamian za osoby, które zrezygnują z udziału w projekcie. Deklaracja wraz z wymaganą dokumentacją naboru uzupełniającego, dostępna jest na stronie internetowej gminy w zakładce oze.