JUBILEUSZ POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO – ZŁOTE GODY 2022

Złote Gody to piękny Jubileusz i wyjątkowe przeżycie dla małżeństw, które wspólnie przeżyły 50 lat. Spędzić z kimś połowę wieku, to wyraz najszczerszej miłości .Trzeba takiej miłości, żeby pokonać wszelkie trudności razem, mimo różnych charakterów, różnicy zdań, pasji, marzeń czy oczekiwań.

Właśnie taką miłość uhonorował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Burmistrza Miasta Dynowa, nadając odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dwudziestu siedmiu parom małżeńskim z Miasta i Gminy Dynów. Odznaczenia otrzymali:

Państwo Władysława i Józef Sierantowie z Harty, obchodzący Diamentowe Gody/ 60 rocznica ślubu oraz Jubilaci Złotych Godów:

Z miasta Dynów Państwo:

•  Maria i Józef Bielcowie
  •  Krystyna i Józef Chudzikiewiczowie
  •  Krystyna i Andrzej Dżułowie
  •  Wanda i Stanisław Gerulowie
  •  Teresa i Marian Karnasowie
  •  Celina i Józef Kędzierscy
  •  Maria i Mieczysław Kłyżowie
  •  Małgorzata i Tadeusz Majdowie
  •  Helena i Kazimierz Ostafińscy
  •  Józefa i Tadeusz Paździorny
  •  Zofia i Józef Pępkowie
  •  Bernardyna i Edward Pyrowie
  •  Anna i Zygmunt Sochaccy
  •  Alfreda i Marian Stankiewiczowie
  •  Danuta i Michał Strujwąsowie
  •  Zofia i Zygmunt Zięziowie.

Z miejscowości Bachórz Jubileusz obchodzili Państwo

• Maria i Franciszek Dominowie
  • Helena i Wiesław Kaniuczakowie
  • Anna i Eugeniusz Pałysowie
  • Zofia i Krzysztof Potoczni,

z miejscowości Dylągowa Państwo Maria i Tadeusz Pustelnikowie,

z miejscowości Laskówka odznaczenia otrzymali Państwo:

• Krystyna i Stanisław Kmiotkowie
  • Irena i Stefan Staszczakowie.

Z miejscowości Ulanica Jubilaci Złotych Godów to Państwo:

• Irena i Marian Karnasowie
  • Stefania i Jan Świstowie.

Zacne grono Jubilatów zamykają małżonkowie z miejscowości Wyręby:

• Państwo Stanisława i Roman Siwy.

Medal przyznawany za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest cywilnym odznaczeniem państwowym dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim .

W dniu 27 lipca 2022r. w Urzędzie Miejskim w Dynowie świętowały swój Jubileusz 23 pary małżeńskie. Pozostałe pary, głównie ze względów zdrowotnych nie wzięły udziału w uroczystości. Burmistrz Miasta Dynów Zygmunt Frańczak w asyście Wójta Gminy Dynów Wojciecha Piecha oraz Sekretarza Miasta Wojciecha Barańskiego , Sekretarz Gminy Zofii Kalawskiej i Skarbnika Miasta Renaty Potocznej wręczył Jubilatom medale, listy gratulacyjne, kwiaty oraz kosze upominkowe. Swoją obecnością zaszczycił Jubilatów Ksiądz Norbert Podhorecki , Proboszcz Parafii Dynów.

Były gratulacje, życzenia, chwile wspomnień i wzruszeń oraz toast wzniesiony na cześć Jubilatów. Po pół wieku, ponownie zabrzmiał dla Nich Marsz Mendelsona.

W przygotowanych wystąpieniach wszyscy zgodnie wyrażali słowa uznania dla par małżeńskich obchodzących ten piękny jubileusz.

Szanowni Jubilaci

50 lat to wspaniała rocznica,
to symbol wierności i miłości rodzinnej,
to dowód wzajemnego zrozumienia
i istoty związku małżeńskiego.

Niech ten Jubileusz i następne, będą przykładem dla przyszłych pokoleń.
Odznaczenie Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
jest potwierdzeniem, że wybrana przed laty
przez Państwa droga była słuszna,
a Wasze starania , by stale umacniać zawarty związek
zasługują na najwyższy szacunek.

Z okazji Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego
pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje.
Życzymy Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, spokoju, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności i opieki Bożej
na dalsze lata Wspólnego Życia.

Organizatorzy dziękują wszystkim , którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości dla jubileuszowych par małżeńskich.

A.Nowicka-Hardulak
Kierownik USC w Dynowie