Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Z radością oznajmiamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: monitory, komputery, laptopy, czytniki e- booków, czytniki kodów kreskowych, kamerki internetowe, drukarki, dyski zewnętrzne, projektor, monitor do projektora oraz oprogramowanie i listwy zasilające. Koszt zadania ogółem wynosił 35 585zł, z tego 29 750zł to dofinansowanie z Instytutu Książki.

Dzięki tym zakupom będzie możliwa wymiana zużytego sprzętu na nowy, bardziej nowoczesny, co przyniesie niewymierne korzyści zarówno dla czytelników jak i pracowników biblioteki.