Laptopy z programu "Zdalna szkoła..." przekazane dynowskim szkołom.

Gmina Miejska Dynów otrzymała dofinansowanie w wysokości 59.925,60 zł  ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach na realizację zadania „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zadalnego”.

Celem projektu było zapewnienie dostępu do sprzętu umożliwiającego realizację podstawy programowej dla potrzebujących uczniów. Dzięki otrzymanej dotacji zostało zakupionych 21 laptopów wraz z oprogramowaniem i zestawami słuchawkowymi, które zostały przekazane do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Dynowie, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Dynów. Następnie sprzęt trafił do uczniów, którzy nie mieli warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

Efektem realizacji projektu było umożliwienie zdalnej nauki uczniom i aktywne włączenie się w codzienne zajęcia szkolne w warunkach stanu epidemii koronawirusa. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych.