Promocja Dynowa na węgierskich targach

W dniu 8 czerwca br. mieliśmy przyjemność prezentować Miasto Dynów na targach w węgierskim Jászkisér.

W ramach projektu współpracy międzynarodowej pn.  "W poszukiwaniu niecodziennych inspiracji do promocji obszarów" realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Pogórze Przemysko - Dynowskie", której Miasto Dynów jest członkiem oraz Lokalną Grupą Działania „Kraina Sanu” i Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenia "Z Tradycją w Nowoczesność" odbyły się na terenie Węgier wspólne targi promujące produkty, usługi i kulturę z terenu 21 gmin Województwa Podkarpackiego zrzeszonych w powyższych  LGD.

Gmina Miejska Dynów dzieliła swoje stoisko promocyjne z Gminą Dynów. Na stoisku Miasta można było nabyć materiały promujące Miasto Dynów i Pogórze Dynowskie – albumy, książki, foldery, mapy turystyczne, a także płyty kapeli Tońko i kapeli Pogórzanie oraz prace wykonane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Dynowie. Dziękujemy za udostępnienie prac Pani Annie Wandas - Kierownik ŚDS w Dynowie oraz Panu Antoniemu Dżuła z kapeli Tońko i kapeli Pogórzanie za udostępnienie płyt.

Partnerem zagranicznym projektu jest Jászsági Kistérségi Helyi Közösség Egyesülete  (Węgierska Lokalna Grupa Działania z okolic Jaszapati), a jego celem promocja obszaru partnerskich LGD poprzez organizację polsko-węgierskich wystaw, pokazów produktów i usług lokalnych, publikację kulinarną i materiały reklamowe.

21 lipca br. delegacja węgierska będzie gościć ze swoją prezentacją w Pruchniku.

Zapraszamy na fotorelację z targów.
Anna Baran-Michalak

Fotografie: Mirosława Marszałek-Pełzak, Anna Baran-Michalak

Projekt jest realizowany w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działańw zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.