Startuje "Uniwersytet Samorządności" – bezpłatne szkolenia o tematyce samorządowo-obywatelskiej dedykowane Aktywnym Obywatelom powiatu rzeszowskiego!

Lokalni liderzy i animatorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, członkinie KGW, pracownicy instytucji kultury i oświaty oraz radni, sołtysi, rady sołeckie – wszyscy mieszkańcy powiatu rzeszowskiego, którzy działają lub pragną rozpocząć działalność na rzecz lokalnego środowiska.
Z myślą o Waszych potrzebach i licznych dylematach związanych z działalnością społeczną, kulturalną, oświatową, ect., powstał projekt „Akademia Aktywnych Obywateli – cykl szkoleń o tematyce samorządowo-obywatelskiej”.

Projekt realizowany jest w ramach koncepcji "Uniwersytetu Samorządności" objętej "Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2017-2020" dofinansowanym ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.
Jego celem jest wzrost wiedzy i umiejętności pracy w lokalnym środowisku, dostarczenie odpowiedzi na wiele nurtujących kwestii, wymiany doświadczeń oraz metod pracy
i dobrych praktyk.

W ramach projektu, na przełomie sierpnia i września br., przeprowadzimy cykl szkoleń, m.in.:

• "Seminarium dla radnych, sołtysów i aktywnych obywateli"
  • "Pozyskiwanie środków z funduszy zewnętrznych, sporządzanie wniosków, realizacja projektów oraz sprawozdawczość"
  • "Organizacja zebrań wiejskich, zajęć, imprez, zgromadzeń i spektakli w czasie pandemii”,
  • "Wydatkowanie środków w ramach gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych",
  • "Zasady prowadzenia księgowości w organizacji pozarządowej".

Szkolenia odbędą się w formie stacjonarnej (w Domu Kultury w Palikówce, nr 258) oraz zdalnej.
Zapisy: tel. 17 23 00 200, e-mail:
Harmonogram szkoleń i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.gminakrasne.pl/uniwersytet

Szkolenia przeprowadzi Fundacja Przestrzeń Lokalna, która specjalizuje się w animacji środowiska lokalnego, jest także operatorem ogólnokrajowych programów grantowych: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Działaj Lokalnie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na szkoleniach!
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Przypominamy także o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję rąk w czasie szkoleń.