Aktualności

Tour de Pologne w Dynowie – umowa podpisana!

Tour de Pologne w Dynowie – umowa podpisana!

18 maja br. w Urzędzie Miejskim w Dynowie podpisana została z Panem Czesławem Langiem – Dyrektorem Generalnym Tour de Pologne (wicemistrzem olimpijskim i pierwszym zawodowcem w historii polskiego kolarstwa) umowa o wspólnej realizacji i przeprowadzeniu na terenie Dynowa dwóch premii w ramach tego wyścigu.

3  sierpnia 2022 roku miasto Dynów będzie gościło kolarzy prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W Dynowie na rywalizujących zawodników czekać będą dwie premie: lotna i górska. Tour de Pologne zalicza się do najważniejszych wyścigów kolarskich świata i należy do cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie na świecie w tym min. Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana.

Cieszę się, że Dynów i jego mieszkańcy będą częścią imprezy sportowej tej rangi i mam nadzieję, że V etap 79. Tour de Pologne z premiami w Dynowie, będzie także doskonałą promocją miasta.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta do dopingowania kolarzy, którzy będą rywalizować podczas 79. Tour de Pologne.

Poniżej Prezentacja trasy 79. Tour de Pologne:

Etap V z Dynowem od 29. minuty.

 

Zygmunt Frańczak
Burmistrz Miasta Dynów