Uroczyste obchody 232. ROCZNICY KONSTYTUCJI 3 MAJA W DYNOWIE

Szanowni Państwo ! Szanowni Mieszkańcy !

W dniu 3 Maja 2023 r. świętowaliśmy kolejne obchody uchwalenia ważnego dokumentu manifestującego nasz patriotyzm i polskość Konstytucji 3 Maja oraz święto naszej Patronki i Królowej Polski, Bogurodzicy.

Serdecznie dziękuję za tak liczne uczestnictwo, dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Wdzięczny jestem księdzu dziekanowi za Mszę świętą w intencji ojczyzny oraz pouczającą homilię. Za piękną oprawę artystyczną uroczystości dziękuję pocztom sztandarowym (SP 1 Dynów, LO Dynów, ZSZ Dynów, Sokół Dynów, Nadleśnictwo Dynów, Sztandar Kombatantów, OSP Przedmieście – Dynów), klasom wojskowym z naszego Liceum Ogólnokształcącego , uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz ich Opiekunom, orkiestrze dętej i chórowi „Akord”.
Dziękuję za obecność kombatantom i wszystkim Dynowianom na czele z Radnymi Miasta i Przewodniczącym Rady Miasta Dynowa.
W tym dniu, nasza obecność jest podkreśleniem naszego patriotyzmu. Niech powiewające flagi będą przypomnieniem słów św. Jana Pawła II, który mówił: „Jesteście świadkami historii. Przypominajcie, że Wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana”.

Dziękuję bardzo!
Burmistrz Miasta Dynów