Wernisaż rzeźb poplenerowych I pleneru rzeźbiarskiego im. Bogusława Kędzierskiego przy "Galerii "Pniak" w Dynowie

W dniu 12 sierpnia odbył się wernisaż rzeźb poplenerowych przy "Galerii "Pniak" w Dynowie. W ten sposób został zakończony I plener rzeźbiarski im. Bogusława Kędzierskiego, którego pomysłodawcą i mentorem był/jest Dawid Denver Kędzierski.

Plener trwał od 3 do 12 sierpnia i był/jest hołdem złożonym zmarłemu w 2019 r. mistrzowi dłuta - Bogusławowi Kędzierskiemu.

W inicjatywie uczestniczyli wyjątkowi artyści, których prace zostaną ustawione w przestrzeniach miasta Dynowa. A są wśród nich: Dawid Denver Kędzierski, Magdalena Sięka-Kędzierska, Michał Mroczka, Mariusz Mogilany, Jacek Wydrzyński i Sebastian Warszawa.

Dziękujemy im za ten wyjątkowy czas i pozostawienie w Dynowie tak wyjątkowych prac inspirowanych twórczością mistrza.

Akcja ustawienia prac w przestrzeniach miasta nastąpi za miesiąc (umowna data).

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
Koordynacja: Aneta Pepaś-Skowron
Grafika: Grzegorz Kijana (studio Kijanka Przemyśl)
Dokumentacja filmowa: Jakub Piskorek
Dokumentacja fotograficzna: Grzegorz Kijanka, Daniel Gąsecki, Jakub Piskorek

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020"  Daleko do miasta: narracje o kulturze lokalnej Vol 2. DOM oraz ze środków Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie.

Patronat: Burmistrz Miasta Dynowa - Zygmunt Frańczak, Gmina Miejska Dynów

Zobacz: Galerię fotografii z imprezy - Fot. Daniel Gąsecki