Aktualności

Setne urodziny Pani Aleksandry Pyrcz

100 lat temu, 31.03.1917r.  w Dynowie przyszła na świat Pani Aleksandra Pyrcz.

W Dynowie spędziła swoje dzieciństwo , tu dorastała i wkroczyła w  dorosłe życie. W styczniu 1940 roku Pani Aleksandra wyszła za mąż. Niedługo potem, 20 kwietnia 1940 roku  wraz z mężem zostali wywiezieni na wschód , na Wołyń. Na zsyłce przychodzi na świat pierwsze dziecko ,syn . Ich tułaczka trwała 3 lata. Do Bartkówki  Pani Aleksandra wróciła wraz z rodziną 9 czerwca 1943r. Na świat przychodziły kolejne dzieci tj. córka i trzech synów. Na co dzień Pani Aleksandra zajmowała się prowadzeniem domu wychowywaniem dzieci oraz pracą na roli. W 1964 roku owdowiała , od tej pory sama wychowywała dzieci i prowadziła gospodarstwo. Jubilatka doczekała się siedmiorga wnucząt , piętnaściorga prawnucząt oraz jednego praprawnuka.  Obecnie Pani Aleksandra Pyrcz  mieszka wspólnie z córką Józefą, która pomaga jej w codziennej egzystencji.

Stulecie urodzin mieszkanki Dynowa, to również ważne wydarzenie dla naszego Miasta.
Pani Aleksandra  jest naocznym świadkiem wielu wydarzeń , które decydowały o losach Polski i świata , przez co jej życie stało się skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków .

Z  okazji  setnych urodzin w dniu 01 kwietnia 2017r. odbyło się urodzinowe przyjęcie. W tym dniu odwiedził Jubilatkę osobiście ks. Biskup Stanisław Jamrozek , składając gratulacje z okazji pięknie przeżytych stu lat.  Udział wielopokoleniowej rodziny,  licznie przybyłej na urodziny Jubilatki  nawet zza Oceanu , świadczy o tym , jak ważną rolę odgrywa w ich życiu seniorka rodu. Na urodzinowej uroczystości obecni byli  Burmistrz Miasta Dynowa Zygmunt Frańczak ,  Proboszcz Parafii Bartkówka Ks.Józef Czerak ,Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Nowicka-Hardulak oraz Dyrektor Szkoły nr 2 w Dynowie Wiesława Marszałek. Na ręce Pani Aleksandry Pyrcz , Burmistrz Miasta Dynowa złożył list gratulacyjny z okazji 100 rocznicy urodzin , kwiaty oraz przygotowane upominki. . Był tort , szampan i toast z życzeniami na kolejne 100 lat a Kapela ,,Dynowianie ‘’uświetniła uroczystość muzycznie . Te piękne i wzruszające chwile zostały zatrzymane w kadrze przez rodzinę Jubilatki , a my Państwa zapraszamy do ich obejrzenia .

Pani Aleksandro
    W tym szczególnym dniu życzymy Pani dobrego zdrowia , wszelkiej pomyślności, pogody ducha , Bożego błogosławieństwa oraz doczekania jeszcze wielu tak wspaniałych i radosnych rocznic w otoczeniu kochającej rodziny.

A.Nowicka – Hardulak
Kierownik USC Dynów