Oficjalne otwarcie przebudowanego Stadionu Miejskiego w Dynowie

SZANOWNI PAŃSTWO!
W DNIU 15 GRUDNIA 2023 r. OFICJALNIE ZOSTAŁ OTWARTY PRZEBUDOWANY STADION MIEJSKI W DYNOWIE

Wartość głównych robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim: 3 625 900,00 zł., w tym nadzór inwestorski 26 000 zł.
Wartość robót dodatkowych: 499 644,39 zł.
Wartość dokumentacji projektowej: 86 700,00 zł.
Całkowita wartość robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim i dokumentacją projektową: 4 212 244,39 zł.,
- w tym uzyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych
– PGR w wysokości 2 891 000,00 zł.,
- poniesione przez Gminę środki własne na realizację inwestycji to kwota 1 321 244,39 zł.

W dniu 10 listopada 2023 r. Gmina Miejska Dynów otrzymała pozwolenie na użytkowanie obiektu stadionu miejskiego w Dynowie.
Pokrótce przedstawię Państwu zakres robót Przebudowy Stadionu Miejskiego w Dynowie:

Zanim przystąpiliśmy do realizacji zadania - w dniu 25 lutego 2022 r. złożyliśmy wniosek o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych -PGR.

Wstępną promesę otrzymaliśmy w dniu 2 sierpnia 2022 r.
Przetarg na realizację zadania został ogłoszony w lutym 2023 r. a w dniu 14 kwietnia bieżącego roku została podpisana umowy na roboty budowlane, związane z realizacją zadania pn.„Przebudowa i rozbudowa stadionu miejskiego w Dynowie – etap I”.

Głównym Wykonawcą została Firma Produkcyjno – Usługowo – Handlowa „FRAN-BUD” Franciszek Oleszko, z siedzibą w Izdebkach. Prace przy oświetleniu terenu wykonał Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Henryk Hadam Dynów.

Projekt wykonał Pan Stanisław Najdecki – Projektant Biura Usług Projektowych „Skala” w Iskrzyni;

Nadzór Inwestorski sprawował Pan Grzegorz Szabelski.

Nadmienić należy, że w trakcie projektowania i uzyskiwania pozwolenia na budowę napotkaliśmy duże trudności dotyczące klasyfikacji gruntów na boisku. Okazało się, że w ewidencji boisko figuruje jako pastwisko II klasy.

Groziło nam poniesienie wysokich kosztów na odrolnienie terenu. Przy współpracy Starostwa Powiatowego w Rzeszowie została przeprowadzona modernizacja ewidencji gruntów, które zapisano jako inne tereny zabudowane oraz tereny rekreacyjno-wypoczynkowe.

Zakres rzeczowy wykonanych robót:
1) Trybuna dla 378 widzów,
2) odwodnienie części boiska wraz z uzupełnieniem nawierzchni,
3) wyposażenie boiska (bramki i kabiny dla zawodników),
4) piłkochwyty i ogrodzenie boiska (wraz z bramą, furtkami oraz balustradami),
5) mur oporowy i palisada oraz bariery ochronne,
6) dojazd utwardzony z kostki brukowej (droga wewnętrzna) i chodniki,
7) parking przy boisku na 36 miejsc parkingowych, w tym: 33 miejsca na samochody osobowe, 2 dla osób niepełnosprawnych i jedno miejsce parkingowe na autobus,
8) ogrodzenie terenu stadionu,
9) oświetlenie terenu stadionu wraz z monitoringiem,
oraz roboty budowlane niezbędne do wykonania przebudowy stadionu miejskiego, w tym: kanalizacja deszczowa wokół boiska sportowego, przełożenie sieci wodociągowej oraz przebudowa sieci i przyłączy gazowych.

Składam podziękowania:
• Proboszczowi za modlitwę i poświęcenie stadionu;
• Wykonawcom:
1) Panu Franciszkowi Oleszko i Dominikowi Oleszko
2) Panu Henrykowi Hadamowi
• Projektantowi – Panu Stanisławowi Najdeckiemu
• Inspektorowi Nadzoru – Panu Grzegorzowi Szabelskiemu;
• Zarządowi Towarzystwa Sportowego DYNOVIA na czele z Prezesem Panem Zbigniewem Duchniakiem, Panem Rafałem Bilskim i Panem Grzegorzem Gołąb.
• Państwu Radnym Rady Powiatu Rzeszowskiego na czele z Panem Janem SIEŃKO - Członkiem Zarządu Powiatu Rzeszowskiego;
• Radzie Miasta Dynowa na czele z przewodniczącym Romanem Mryczko oraz Panu Pawłowi Pawłowskiemu;
• Pracownikom Urzędu Miasta:
- Sekretarzowi - Panu Wojciechowi Barańskiemu za procedurę przetargową;
- Skarbnikowi - Pani Renacie Potocznej za zabezpieczenie środków finansowych;
- Kierownikowi Referatu Inwestycji, Planowania Przestrzennego i Dróg – Pani Bogumile Niemiec i inspektorowi – Pani Monice Ulanowskiej za bezpośrednie prowadzenie inwestycji (nadzór, rady budowy, protokołów, rozliczenie);
• Dziękuję Wszystkim Państwu za pomoc, sugestie, doradę i życzliwość w trakcie przygotowania i realizacji przebudowy stadionu.
• Obiektem będzie zarządzał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Rekreacji i Sportu w Dynowie Pan Łukasz Domin;
• Użytkownikiem będzie Towarzystwo Sportowe „DYNOVIA”;
• Podziękowania dla panów Trenerów;
• Podziękowania dla małych piłkarzy;
• Podziękowania dla Rodziców;
• Podziękowania dla Sposnorów;
• Zarządowi Towarzystwa Sportowego DYNOVIA na czele z Prezesem Panem Zbigniewem Duchniakiem, bardzo dziękuję za zaszczytny okolicznościowy certyfikat klubowy, który otrzymałem za wieloletnią pomoc i wkład w rozwój dynowskiego sportu.