Aktualności

Miasto wydało książkę pt. „Bogusław Kędzierski. Artysta z Dynowa”

Miło mi poinformować, że ukazała się książka o zmarłym rok temu znakomitym artyście rzeźbiarzu, który żył i tworzył w Dynowie – Bogusławie Kędzierskim.

 „Bogusław Kędzierski był rzeźbiarzem. Był artystą. Był więc kimś, kto widzi więcej, czuje więcej, więcej potrafi opowiedzieć.

Kimś, kto umie z szarzyzny codzienności wyłuskać jakiś ważny składnik – jakąś cząstkę, fragment, ułomek zgoła – i zatrzymawszy się nad nim, zastanowiwszy, przetworzyć go w dzieło sztuki. W rzeźbę: która jednego skłoni do zadumy, drugiego do refleksji, trzeciego do radości względnie smutku (wszak różne są bliźnich asocjacje, a i reakcje – takoż różne), ale nikomu wrażliwemu nie pozwoli wzruszyć obojętnie ramionami. I przejść – mimo.”

/fragment książki/

Tekst: Waldemar Bałda
Opracowanie redakcyjne: Anna Baran-Michalak
Konsultacje: Maria Radoń, Józef Stolarczyk
Zdjęcia: Archiwum domu rodzinnego Kędzierskich, Anna Baran-Michalak, Tomasz Dębiec, Daniel Gąsecki, Róża Kędzierska, Grzegorz Kijanka, Jan Prokop, Jacek Stankiewicz, Zdzisław Świeca
Książka powstała z inicjatywy i na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dynowie, natomiast za opracowanie graficzne, skład i przygotowanie do druku odpowiadało Wydawnictwo Edytorial z Rzeszowa.

Publikacja dostępna jest w Bibliotece Miejskiej w Dynowie.
Zapraszamy Państwa do lektury.

Burmistrz Miasta Dynów
Zygmunt Frańczak