Aktualności

Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”- 800 199 990.

Szanowni Państwo!

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom uprzejmie informuje, że Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania 800 199 990 został przekształcony w  Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”- 800 199 990.

Nowa nazwa odzwierciedla cel i misję telefonu, który ukierunkowany jest na udzielanie wsparcia, informacji oraz pomocy osobom zmagającym się z uzależnieniem (bez względu na rodzaj substancji,od której są uzależnione) oraz członkom ich rodzin.

Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia to jest nadal miejsce, gdzie osoby z problemami związanymi  z uzależnieniem i ich bliscy mogą otrzymać wsparcie, porozmawiać z wykwalifikowanymi konsultantami, uzyskać informacje na temat leczenia, terapii  i innych form pomocy. Telefon Zaufania jest dostępny dla osób z całej Polski i działa codziennie w godzinach 16.00-21.00. Pomoc udzielana przez telefon jest anonimowa, bezpieczna i oparta na zasadzie zaufania.

Jednocześnie informujemy, że numer do Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania Uzależnienia jest ten sam – 800 199 990 – i niezmiennie pozostaje bezpłatny dla osób chcących skorzystać z konsultacji.

W związku z powyższym jako Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom chcielibyśmy prosić Państwa o wsparcie w propagowaniu tej ważnej inicjatywy wśród mieszkańców Państwa gminy.  Pragniemy dotrzeć do jak największej liczby osób, które mogą potrzebować wsparcia, informacji i pomocy w zakresie uzależnień. W nawiązaniu do powyższego prosimy o przekazanie tej informacji także do miejsc pomocy znajdujących się na terenie gminy.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Panią Anną Twierdziańską – Koordynatorem Telefonu Zaufania Uzależnienia: anna.twierdzianska@kcpu.gov.pl.

Z poważaniem,

 Piotr Jabłoński
 Dyrektor KCPU