Aktualności

Widowisko plenerowe "Pogórzańskie wesele" - zaproszenie

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
Zaprasza na widowisko plenerowe

„Pogórzańskie wesele”
24 sierpnia  2019 r.

Godz. 17.30 Stacja kolejki wąskotorowej w Dynowie (początek wesela)
Godz. 18. 30 Ośrodek Turystyczny „Błękitny San” w Dynowie przy ul. Plażowej (przyjęcie weselne)

W wykonaniu:
Kapeli Ludowej „Młoda Harta”
Młodzieżowej Kapeli Ludowej „Pogórzanie”
Kapeli Ludowej „Dynowianie”
Kapeli Ludowej „Bachórzanie”
Chóru „Akord”
Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie
KGW Dylągowa
Towarzystwo Kultury i Rozwoju Wsi Harta
KGW Pawłokoma
KGW Ulanica

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Dynowa, Wójt Gminy Dynów
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
Współorganizator: Gmina Wiejska Dynów, Gminna Biblioteka Publiczna w Bachórzu z/s w Dynowie
Więcej informacji: www.wesele.idynow.pl

Wydarzenie pt. „Pogórzańskie wesele” jest częścią projektu „Tam, gdzie jeszcze pieją koguty – dynowskie etnoperformansy”, który jest realizowany od czerwca do września 2019 r. przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie.

Planujemy w terminie 24 sierpnia przygotować po raz trzeci wielkie widowisko plenerowe z udziałem mieszkańców 6 miejscowości z ternu miasta i gminy Dynów.
W projekcie biorą udział przedstawiciele kilku sąsiadujących ze sobą wsi. Mimo tej terytorialnej odrębności, dzięki projektowi mają okazję do integracji i współdziałania. Nie ma rady, współpracując czasem trzeba twardo negocjować pewne rozwiązania, czasem można się na coś zgadzać, innym razem trzeba obstawać przy swoim. Ten proces uzgadniania stanowisk przy pracy nad elementami tradycji wzmacnia poczucie tożsamości lokalnej i świadomość tego, co faktycznie owa lokalność oznacza. Pojawiają się emocje i emocjonalny związek z własną tradycją. Sądzimy, że nie może się zdarzyć nic lepszego dla jej zachowania.

Bardzo istotnym efektem projektu jest okazja do nawiązania międzypokoleniowych więzi. Młodzi uczestnicy, samodzielni i odpowiedzialni za zdobywanie wiedzy etnograficznej, stają się naturalnymi strażnikami pamięci swoich społeczności. Odtąd tradycja i historia będą miały dla nich konkretną twarz.

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie: pełne emocji, z muzyką na żywo oraz swojskim jadłem. Nie zabraknie tańców, śpiewu i zabawy do rana.

Dyrektor MOK w Dynowie
Aneta Pepaś-Skowron

16 65 21 806