Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne:

  • Kolej wąskotorowa.
    Dużą atrakcją jest kolej wąskotorowa kursująca pomiędzy Dynowem a Przeworskiem. Linia tej Przeworskiej Kolei Dojazdowej liczy 42 km. Trasa kolejki wiedzie przez malownicze miejscowości Pogórza Dynowskiego. Prawdziwą atrakcję stanowi przejazd przez jedyny w Polsce – liczący 602 m - tunel na kolejach wąskotorowych. Kolejka kursuje tylko w soboty i niedziele w sezonie letnim. Dworzec w Dynowie jest najbardziej reprezentacyjnym budynkiem stacyjnym na całej trasie kolejki, wzbogaconym dodatkowo w lokomotywę – skansen.  W 1991 r. Przeworska Kolej Dojazdowa została wpisana do rejestru zabytków.
  • Ośrodek turystyczny „Błękitny San”.
    Na terenie ośrodka zlokalizowane jest m.in. pole namiotowe z sanitariatami, boisko do piłki plażowej.
  • Galeria „Pniak”.
    Jest to prywatna galeria Bogusława Kędzierskiego – absolwenta Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Galeria mieści się przy ul. Ks. J. Ożoga 14. Są w niej prezentowane rzeźby i płaskorzeźby w drewnie.
    Bogusław Kędzierski rzeźbi w drewnie, kamieniu, betonie i metalu. Bierze czynny udział w wystawach i konkursach oraz plenerach rzeźbiarskich. Porusza tematy o charakterze sakralnym i świeckim. Jego rzeźby można spotkać w licznych kościołach w Polsce oraz za granicą we Francji i Belgii. Również w zbiorach prywatnych jak i muzealnych: Brzozowie, Rzeszowie, Jaśle. Kilka rzeźb znajduje się w również w Watykanie.
  • Galeria „Na Zabramie”.
    Galeria została otwarta jesienią 2004 roku. Mieści się przy ul. Piłsudskiego 85. Jej właścicielami są Jolanta Pyś – Miklasz  (zajmuje się malarstwem sakralnym, pejzażem, portretem, maluje biżuterię na kamyczkach)i Janusz Miklasz (rzeźbiarz). W galerii można oglądać  obrazy, grafiki, witraże, fotografie, biżuterię artystyczną, ikony autorstwa właścicieli i ich przyjaciół. 
  • „Galeria Dworska – Rzeźba w lipie”
    Właścicielem galerii jest Tadeusz Pindyk.  Galeria mieści się przy ul. Dworskiej 28. Właściciel jak wskazuje sama nazwa galerii rzeźbi w drewnie lipowym. Ekspozycje rzeźb można podziwiać w galerii, ponadto prace Pana Tadeusza trafiły też do Wrocławia, Krakowa, Zamościa, Katowic i innych miast na terenie Polski, a także za granicę: do Anglii, Włoch, Szwecji, na Maltę. Rzeźbiarz swoimi pracami niejednokrotnie reprezentuje Dynów na imprezach organizowanych na terenie Podkarpacia.